W wolnym czasie podróżuję

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Powszechnie utarło się przekonanie, że aby podróżować i zwiedzać uroki otaczającego nas świata trzeba fortuny potrzebnej na przemieszczanie się z jednego zakątka do drugiego, wynajęcie danych form zakwaterowania, posiłki, pamiątki czy bilety wstępu do ciekawych miejsc. Jest to jednak wyłącznie stereotyp. Wcale nie trzeba dużego nakładu finansowego o tego, aby podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Poznaj okolice

Zanim udamy się na drugi kraniec świata, rozglądnijmy się dookoła. Zwróćmy uwagę na najbliższe nam obszary, sąsiednie miasta i niewielkie miasteczka, do których może i nie przybywają w wolnym czasie tabuny turystów i które nie są aż tak rozreklamowane jak tradycyjne atrakcje turystyczne, ale mimo wszystko mają sporo interesującego do zaprezentowania. Poza tym, że nie potrzebujemy szczególnie dużo czasu, gdyż jedziemy niedaleko, dodatkowo nie musimy płacić wygórowanych kwot. To sprawia, że na takie wypady poza miasto może sobie pozwolić każdy.

Idealnym do tego okresem jest sezon letni, kiedy to dzieci mają wakacje, a my możemy wziąć urlop w pracy i pojechać zaledwie na kilka dni. Jeśli nie ma takiej opcji, wygospodarujmy chwilę wolnego chociażby na weekendzie. Wycieczki jednodniowe, ale za to bardzo intensywne polegające na bieganiu od atrakcji do atrakcji w tempie ekspresowym są świetnym rozwiązaniem na nudne i ciekawym doświadczeniem.

Poluj na okazje

Stosunkowo niedrogo można jechać także za granicę. Wystarczy śledzić oferty proponowane przez tanie linie lotnicze. Przydatne są także wyszukiwarki wirtualne, które dostępne są w Internecie. Za ich pośrednictwem mamy sposobność znalezienia wszystkiego, co potrzebujemy za niedrogą kwotę. Możemy tym samym dotrzeć z Europy nawet do Azji czy Australii czasami za grosze. W ten sposób nie ma problemu z horrendalnymi kosztami koniecznymi do poniesienia za sam transport.

W przypadku krajów egzotycznych czy też innych kontynentów właśnie przemieszczanie się z Polski do danego zakątka świata jest najdroższe. Samo przeżycie już tam, na miejscu niekoniecznie. Jeśli więc uda nam się zaoszczędzić na biletach nie ma problemu z systematycznym podróżowaniem i odwiedzaniem coraz to nowszych krain geograficznych. Niskie koszty wynikają tu natomiast z niższego komfortu lotu, a więc na przykład gorszej klasy przewoźniczej czy chociażby z wydłużonego czasu podróży – z kilku do nawet kilkunastu godzin, z przesiadek czy okazji typu last-minute.

Zdjęcia

Turystyczneregiony.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.