Wielkopolska

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Wielkopolska kolebka polskości. To na tych terenach tworzyły się zręby państwowości polskiej. Jest to region bardzo atrakcyjny turystycznie zwłaszcza dla ludzi ceniących sobie piękne krajobrazy i obcowanie z przyrodą, którym aktywny wypoczynek nie jest obcy. Wielkim skarbem tych ziem są rzadkie gatunki ptaków i zwierząt występujące tutaj od weków tj: bocian czarny czy orzeł bielik a z ssaków wydry, bobry, piżmowce.

W Wielkopolsce znajduje się duża ilość jezior, wzgórz i lasów. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Piastowski Szlak, który wiedzie do miejsc związanych z Piastami. Dla osób niekoniecznie lubiących zwiedzanie mamy propozycje odwiedzenia Pobiedzisk, gdzie w jednym miejscu w miniaturze zgromadzono wszystkie najważniejsze i najbardziej atrakcyjne budowle architektoniczne Wielkopolski. Jednak zachęcamy do odwiedzania wszystkich zabytków i podziwiania ich takimi jakie one są a jest co oglądać polecamy: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Muzeum państwowości polskiej w Gnieźnie, Zamek w Kórniku, Katedrę w Poznaniu, pałacyk myśliwski w Antoninie, dwór szlachecki w Koszutach, Pałac w Kaliszu i wiele innych ciekawych miejsc z ich nietuzinkową historią.

Wielkopolska to ten region Polski, w którym na brak atrakcji nie można narzekać Liczne imprezy kulturalne odbywające się przez cały rok dostarczą odwiedzającym ja gościom wiele pozytywnych wrażeń. To miejsce z licznymi trasami rowerowymi i szlakami pieszymi. Lasy pełne grzybów  i jeziora z rybami to atrakcja nie tylko dla wędkarzy. Każdy turysta bez względu na wiek na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

 

Turystyczneregiony.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.