Śląsk

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Śląsk jeśli kojarzony z turystyką to na pewno z Beskidem Ślaskim. Posiada on liczną i gęstą sieć szlaków rowerowych i umożliwiających piesze wycieczki. Znajdują się tu liczne wyciągi i trasy narciarskie. Rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna na pewno sprosta wymaganiom najbardziej wymagających i wybrednych turystów. Dobrze rozwinęła się tu baza do uprawiania kolarstwa górskiego i sportów zimowych. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są Szczyrk, Wisła, Ustroń, Brenna. Każda z tych miejscowości wypoczynkowych ma wiele do zaproponowania.

Ustroniu nie tylko wypoczniemy ale również możemy „podreperować” swoje zdrowe. Okłady z borowiny, źródła mineralnej wody to niezaprzeczalne atuty tej miejscowości. Zimą też tu nie będziemy się nudzić. Wyciągi narciarskie dostarczą wielu wrażeń.  Z wypoczynku w Brennej najbardziej zadowoleni będą  turyści pragnący uciec od zgiełku i hałasu miasta. Nie znaczy to, że wieje tam nudą. Wręcz przeciwnie przyciągają klimatyczne knajpy i imprezy folklorystyczne. Miejscowa muzyka potrafi czynić cuda i ukoi każde stargane nerwy.

Szczyrk i Wisła przyciągają zwłaszcza zimą. Liczne wyciągi i trasy narciarskie sprawiają, iż entuzjaści białego szaleństwa chętnie tu ściągają. Beskid Śląski to nie zwykle bogaty przyrodniczo teren. Znajdują się tu rezerwaty Tur i Babia Góra oraz rezerwat Wisła. Bogactwo przyrody w połączeniu z miejscową gościnnością to gwarancja udanego wypoczynku jeśli na taki się zdecydujecie w Beskidzie Śląskim.

Turystyczneregiony.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.