Podhale

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Podhale to tereny turystyczne cechujące się dużym przywiązaniem do tradycji i kultury. Bogactwo przyrody, jej wyjątkowy charakter, piękno oraz specyficzne tradycje i ludzie nie tylko tworzący kulturę ale rzeczywiście z niej czerpiący i nią żyjący sprawiają, iż corocznie odwiedzają je rzesze turystów. Liczne zabytki architektury drewnianej ze swoją historią przyciągają swoich pasjonatów, liczne galerie i wyroby rękodzieła ludowego nie tylko dbają o zachowanie dziedzictwa ale to wielka atrakcja turystyczna. Podhale to również niezwykłe miejsce ze stworzonymi wspaniałym warunkami do uprawiana sportów zimowych. Liczne wyciągi i trasy do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego. 

Jego najbardziej znanym ośrodkiem jest Zakopane. W okresie letnim też nie można się tu nudzić, liczne szlaki turystyczne zadowolą każdego. Różny stopień trudności pozwoli się tu sprawdzić osobą lubiącym wyzwania jak i przeciętnemu turyście spragnionemu ciszy, pięknych krajobrazów i możliwości obcowania z naturą. Znajdziemy tu też liczne zabytki, których nie znajdziemy gdziekolwiek indziej. Sanktuarium w Ludźmierzu to miejsce szczególnego kultu religijnego w regionie. To tu również urodził się i tworzył słynny poeta i pisarz Kazimierz Przerwa-Tetmajer. To zarazem jedna z najstarszych wsi Podhala.

Warto odwiedzić stolicę Podhala Nowy Targ, Białkę Tatrzańską i wiele innych turystycznych miejscowości. Warto zwiedzić tutejszy Kościół Parafialny oraz kościół św. Anny oraz ratusz, to zabytki słynne na całą Polskę i Europę. Kościół w Trybszu to równie ważne i warte odwiedzenia miejsce. Podhale to również ciekawa, zdrowa i pyszna kuchnia. Odwiedzając Podhale koniecznie należy spróbować oscypków i kwaśnicy.

Turystyczneregiony.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.